25 Ağustos 2011 Perşembe

ABDULLAH MURAD ŞÜKRÜOĞLU EFENDİMİN KADİR GECESİ TEBRİK MESAJI
Hz. Aişe (r.ha) anlatıyor;
‘Ya Rasulallah Kadir Gecesi’ne rastlarsam nasıl dua edeyim?’
“Allahümme inneke afüvvün tuhibbü’l afve fa’fü anni.
Allahım sen affedicisin, affetmeyi seversin. Beni de affeyle, dersin.” buyurdu.
Tirmizi/ Deavat 84.

Kadir gecesi Beraat Kandili ile başlayan bir sırat yolculuğunun kader anıdır. Takdir-i ilahi’de olacaklara nokta konduğu gecedir.
Çünkü kulun o sene yaşayacağı her şey Beraat Gecesi’nde yazılmaya başlar Kadir Gecesi’nde son bulur. Sene boyunca yaptığı iyi ve kötü ameller ise bu yazgıyı tayin eder.
Kadir Gecesi Müminlerin kader, kafirlerin keder günüdür. Mümin ile kafiri ayıran Vahiy suyunun Habib-i Kibriya Muhammed Mustafa (s.a.v)’in sadrına indiği gecedir. Sadırdan satıra yazılan Kur'an-ı Kerim Allah katında kadrimizi arttırmaya bir vesiledir. Allah’a ancak Allah Kelamıyla yaklaşılır. İlim Allah’ı bilmektir.  Nefsin elinden kurtulup Allah’a kul olabilmektir. Sadırdan satıra kulaktan akıla nur olur dolaşır. Ruhta ilim amelle birleşince kılıcı gülleştirir, ümmeti birleştirir.
Kadir Gecesi, Kur’an nurunun belde-i Mekke’ye indiği, belde-i Muhammedi’l-Emin’in bedenine indiği, gönlüne sindiği gecedir.

Ey Müslüman!
Kur’an’ın nurunu bedenine indirdiğin, gönlüne sindirdiğin, sırrıyla ruhunu sırladığın gece, senin Kadir Gecendir. 
Böyle bir Kadir Gecen mübarek olsun.

Leyle-i Kadir’de sen senliğini bırak, ben benliğimi bırakayım Allah (c.c) ve Rasulü (s.a.v)’in yolunda, bizlikte dem olalım, 
kadir- kıymet bulalım.
Bizlikte kokan, bizlikte açan gül olalım.
Gülde saadet diken de hayret, gelin gülde dem olalım.

Gülde dem olanlara Selam olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder